Nuotoliniai mokymai gydytojams, kuriuos išklausius, suteikiamas EACCME kreditas

Informuojame, kad nuo š. m. gegužės 2 d. gydytojai visoje Europoje turi galimybę dalyvauti nemokamuose farmakologinio budrumo mokymuose nuotoliniu būdu.
  
Šie mokymai buvo parengti SCOPE (angl. Strengthening Collaborations for Operating Pharmacovigilance for Europe) projekto metu. Jie padės gydytojams pagilinti žinias apie nepageidaujamų reakcijų pranešimą ir suteiks galimybę gauti Europos akreditavimo tarybos tęstiniam medicinos mokymui (toliau – EACCME, angl. European Accreditation Council for confirmed medical evaluation) 1 kreditą.

 
Gydytojų pareiga pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vaistinį preparatą užtikrina pacientų gydymą saugiais vaistais. Tarnybos įsitikinimu, įtariamų nepageidaujamų reakcijų pranešimas svarbus rinkoje esančių vaistinių preparatų teigiamam naudos ir rizikos santykiui užtikrinti. Visos ES valstybės susiduria su nepakankamu gydytojų aktyvumu pranešant apie ĮNR. Todėl yra svarbu priminti sveikatos priežiūros specialistams ir pacientams apie būtinybę pranešti apie ĮNR.
  
Šiam nuotolio mokymo moduliui suteiktas EACCME akreditavimas. Gydytojams, išklausiusiems 45 min. trukmės mokymus, bus suteiktas 1 EACCME kreditas ir sertifikatas.

Mokymo modulį rasite čia.

Pranešti apie ĮNR galima paprastai ir greitai. Primename, kad Jūsų patogumui apie pasireiškusias įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vaistą (toliau – ĮNR) galima pranešti ir tiesiogiai internetu, prisijungus per elektroninius valdžios vartus. Aktyvavę šią nuorodąprisijungsite prie elektroninių valdžios vartų ir būsite nukreipti į skiltį "Įtariamų nepageidaujamų reakcijų į vaistą pranešimas, kurį teikia sveikatos specialistai, Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai“, tuomet turėsite patvirtinti, jog Jūsų asmeniniai ar įmonės duomenys būtų perduoti trečiajai šaliai – VVKT. Beliks paspausti nuorodą  „pateikti“ ir užregistruoti pasireiškusią ĮNR. Rekomenduojame formą pildyti naudojant Google Chrome naršyklę.

  
Apie kitus ĮNR pranešimo būdus bei ĮNR pildymo pavyzdžius informaciją rasite čia. 
  
Kilus klausimų, prašome skambinti nemokamu telefonu  8 800 73 568.

 

 

Atnaujinimo data: 2023-10-30