Vaistinių preparatų platinimas nuotoliniu būdu

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos farmacijos įstatymo 351 straipsniu, siūlyti parduoti nuotoliniu būdu gali tik vaistinės arba kitoje Europos ekonominės erdvės valstybėje įsisteigę asmenys, turintys teisę siūlyti parduoti vaistinius preparatus gyventojams nuotoliniu būdu.
 
Lietuvoje nuotoliniu būdu gali būti siūlomi parduoti tik nereceptiniai vaistiniai preparatai.
    
Siūlymą parduoti vaistinius preparatus gyventojams nuotoliniu būdu reglamentuoja Lietuvos Respublikos farmacijos įstatymas Nr. X-709 ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gruodžio 21 d. įsakymas Nr. V-1491 „Dėl Siūlymo parduoti vaistinius preparatus gyventojams nuotoliniu būdu tvarkos aprašo patvirtinimo“
  
Kiekviename interneto svetainės puslapyje, kuriame vaistinė siūlo parduoti nereceptinius vaistus, turi būti aiškiai matomas bendrasis Europos Komisijos nustatyto dizaino logotipas, atpažįstamas visoje Europos Sąjungoje.

Internetine-prekyba-vaistais-Lietuvoje-519.pngBendro logotipo ES tikslas yra padėti gyventojams įsitikinti, ar vaistiniai preparatai nuotoliniu būdu siūlomi teisėtai. Logotipu galima pasitikėti tik tada, jei spustelėjus ant jo atsiranda vaistinių, parduodančių vaistus nuotoliniu būdu, sąrašas, ar sąraše yra nuoroda į vaistinės internetinę svetainę.
  
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Tarnyba) informuoja, kad kitų negu šioje informacijoje nurodytų asmenų siūlomi įsigyti internetu vaistiniai preparatai yra parduodami neteisėtai ir, juos įsigyjant, gali kilti pavojus sveikatai ir gyvybei. Falsifikuoti vaistai yra didelė grėsmė gyventojų sveikatai ir saugumui. Nelegaliai internetu veikiančių asmenų neteisėtas vaistų pardavimas gyventojams kelia rimtą pavojų, nes tokiu būdu falsifikuoti vaistai gali lengvai pasiekti visuomenę. Pirkimas iš teisėtai veikiančių vaistinių garantuoja vaistinių preparatų saugumą.
  
Vaistinė, prieš pradėdama siūlyti parduoti nereceptinius vaistus nuotoliniu būdu, turi apie tai pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai ir su ja sudaryti sutartį dėl teisės naudotis bendruoju logotipu sutartyje numatytomis sąlygomis ir tvarka.
  
Logotipo įkėlimo į nuotolinio platinimo vaistinės internetinį puslapį instrukciją rasite čia.
  
Tarnyba atkreipia dėmesį, kad ES valstybėse narėse taikoma vaistinių preparatų klasifikacija ir jų tiekimo sąlygos gali skirtis.

Lietuvoje veikiančių vaistinių, siūlančių įsigyti vaistus nuotoliniu būdu, sąrašą galima rasti čia.
 
Kitose ES šalyse veikiančių vaistinių, siūlančių įsigyti vaistus nuotoliniu būdu, sąrašą galima rasti čia
  
Daugiau informacijos apie falsifikuotus vaistinius preparatus galima rasti čia.

 

Paskutinis atnaujinimas: 2023-06-02 10:44:17

Atnaujinimo data: 2024-01-18